Apartman Kapısı Fiyatları

Apartman kapısı fiyatları, apartmanına sağlam bir kapı edinmek isteyen her apartman sakininin kafasını meşgul eden bir konu muhakkak. Yönetim tarafından belirlenen bütçe dahilinde edinilecek bu ürünün fiyatı ön planda duruyor gibi dursa da aslında öncelikle kalite, sağlamlık ve dayanıklılık gibi hayati önem barındıran hususlar baz alınmalıdır. Zira bu ürünler çok fazla kişinin yaşadığı bu yapılarda estetik bağlamda kullanılsa da yalnızca bu amaca hizmet etmez. Güvenlik ve koruma sağlaması amacı ile edinilen bu dökme demir kapıların bu nedenle sağlam olması öncelikli hedef olmalıdır.

Hem uygun fiyatlı hem de sağlam bir kapı da almak mümkündür. Bu nedenle sırf ucuz diye bir demir kapı modeli kesinlikle ama kesinlikle edinilmemelidir. Bizleri başta hırsız gibi kötü niyetlerden koruyacak olan bu ürünün fiyatı zaten sağladığı faydalar ve kullanım süresi göz önünde bulundurulduğunda oldukça azdır.

Üstelik dönemsel olarak üretici firmaların sunduğu avantajlı teklifler arzu edilen kapı modelini arzu edilen uygun fiyattan satın alma olanağı sağlar. Kampanya adı verilen bu fiyat indirimleri sayesinde ürünler yarı fiyatına kadar satışa sunulabilmektedir.

Üstelik üreticiden üreticiye bu durum değişse de, kredi kartına taksit, öteleme ve ücretsiz montaj gibi çeşitli ödeme kolaylıkları da sunulabilmektedir.

Demir Apartman Kapısı Fiyatları

Toplu konut olarak da anılan bu binalara alınacak pek çok farklı kapı türü bulunmaktadır. PVC’den tutun da dökme demire kadar zengin ürün çeşitliliği bulunan bu ürünler meydana getirildiği yani imal edildiği materyale göre farklı özellikler sergilemektedir. Ne var ki bir kapıdan beklendi farklı değil; daima aynıdır. O da ürünün sağlam, dayanıklı, uzun ömürlü, şık ve uygun fiyatlı olmasıdır. Tüm bu özellikleri sağlayan tek materyal de ferforje diye de anılan demir dökümdür.

Demir profil ya da demir doğrama kapı başlığı altında da bulabileceğiniz bu ürünler, yukarıdaki paragrafta da belirttiğim gibi dayanıklı, sağlam, uzun ömürlü ve şıktır. Diğer malzemelere kıyaslandığında kat ve kat daha avantajlı olan bu ürün demir apartman kapısı fiyatları bakımından da muadillerinden daha avantajlıdır.

İlk bakışta göze daha ucuzmuş gibi gelen PVC kapılar satış fiyatı düşük olsa da hem kısa sürede deforme olacağı hem de hırsızlar tarafından kolayca aşılacağı için boşa verilmiş para anlamına gelmektedir.

Ahşap Apartman Kapısı Fiyatları

Ahşap apartman kapısı fiyatları, ahşap tasarımlardan hoşlanan müşterilerin merak ettiği bir konu. Ahşap tasarımlar her ne kadar göze hoş gelse de yalnızca bu materyalden üretildiğinde sağlaması şart olan görevleri tam anlamıyla yerine getiremez. Bu nedenle bu ürünlerin tasarımında da mutlaka demir bulunmalıdır. Demir iskeleti sayesinde daha da güçlü, daha da dayanıklı olurken zengin bir tasarıma da sahip olacak bu ürünler fiyat konusunda da ürünün boyutu, modeli ve çeşidine göre fiyat farklılıkları gösterir.

Ucuz ahşap apartman kapısı edinmek isteyenler bu noktada işlemeli modellerden kaçınmalı daha sade tasarımlara yaklaşmalıdır. Bunun dışında ceviz ağacı ahşap, kiraz ağacı ahşap, meşe ağacı ahşap gibi seçenekleri bulunan bu tasarımlarda fiyatı düşürmek adına en uygun fiyatlı ahşap tercih etmek akıllıca bir tercih olacaktır.

Cam Apartman Kapısı Fiyatları

Cam, zarif bir üründür. Bulunduğu ortama hiç şüphesiz ki eşsiz bir şıklık kazandırır. Duru bir güzelliği olduğu için yoğun işlemeler ile kullanıldığında görüntüyü yumuşatarak göz yormaz.

Tüm bu tasarımsal özelliklerinin eşsizliğine rağmen camın zayıf noktaları da vardır. Bu noktalardan ilki ve en önemlisi bu ürünlerin kırılgan bir yapıya sahip olmasıdır. Kapı tasarımlarında cam her ne kadar sofistike bir görünüm kazansa da kullanışlılık, sağlamlık, dayanıklılık ve uzun ömürlülük konusundaki performansı ile sınıfta kalır.

Bir cam kapı, kapının yerine getirmesi şart olan görevleri ancak demir ile buluştuğunda sağlar. Demirin arkasında kalan cam hem estetik başarısını sürdürür hem de demirin güçlü yapısı ardında sağlamlığını sürdürür. Bu nedenle cam apartman kapısı fiyatları düz sade cam kapıya ödenecek tutardan daha avantajlıdır.

Yorumlar
Yorum yaz

Benzer Ferforje Modelleri