MODERN TARZIYLA FERFOJRE BALKON KORKULUKLARI

 

 Hem bugün hem de gelecek için tasarlanmış yüksek kaliteli yaşam standartları inşa etmek için kullanılan ürünler arasında yer alan ferforje balkon korkulukları binanızın dış görüntüsüne farklı bir hava katmaktadır. Ferforje ürünler genellikle güvenlik amacıyla kullanılsa da son dönemlerde teknolojinin gelişmesinin katkısıyla farklı bir boyut kazanmıştır. Üzerine işlenen motif ve ince dokunuşlarla tamamen farklılaşan bu ürünleri gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Ferforjenin kelime anlamı yüksek sıcaklıkta dövülerek işlenmiş demirdir. Fransız kökenli bir kelime olup ‘ferforge’ den türemiştir. Ferforje uzun yıllardır hayatımızın belli köşelerinde var olmaktadır. Atalarımız demiri savaş zamanlarında kalkan ve kılıçlarda kullanmıştır. Yine binalar da belli oranlı basit korkuluklar yapmışlardır. Geçmişten günümüze restore olan binalarda ferforjelerin varlığına rastlamaktayız. Zamanın imkânlarıyla hazırlanmış olan bu ürünler. Binaların çökmemesi için ince yapılı yapılmıştır. Aslında çokta sağlıklı olmamaktadır. Güvenliği günümüze oranla daha azdır.

Ferforje balkon korkuluk örneği;

Ferforje balkon demiri modelleri ve özgün balkon korkuluk modelleri mevcuttur. Çoğu firma farklı tasarımlar yapmaktadır. Modernden klasiğe birden çok seçenek mevcuttur. Ferforje korkulukların üzerine işlenen özgün motifler sayesinde hem güvenliği hem de dekoratif görüntüyü bir arada bulmak mümkündür. Evinizin dış görüntüsünde küçük dokunuşlar yaparak yenilemenize olanak tanımaktadır.

Günümüzde en çok tercih edilen balkon korkulukları klasik motiflerle işlenmiş olan korkuluklardır.  Tabi ki firmalar isteğe göre özel tasarım imkânları sunmaktadır. Bu alanda köklü firmalar arasında olan Köksal ferforje yıllardır işini aşkla yapmaktadır. Deneyimli ve tecrübeli kadrosuyla yoluna devam eden firmamız müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır.  Ve hatta ilk öncelikli olarak baz aldığı konulardan birisi de müşteri memnuniyeti konusudur. Bu yüzden ferforje balkon korkuluğu modeline hayatınızda yer verecekseniz eğer Köksal Ferforjeye uğramadan geçmeyin derim. 

 

Yorumlar
Yorum yaz

Benzer Ferforje Modelleri