Pencere Korkuluk

Pencere Korkuluk

Pencere korkuluk, uzun yıllardır, çocukluğumuzdan beri aşina olduğumuz pratik ve fonksiyonel ev ürünlerinden biridir. Çocuk olduğumuz zamanlarda oynadığımız topun komşu camını kırmasına engel olan korkuluklar şimdilerde artan nüfus artışının da etkisi ile hırsızların eve girişlerini engellemeye yarıyor. Görsel anlamda da evimize değer katan bu demir doğrama ürünleri bu makalemizde arzu ederseniz birlikte inceleyelim.

Ferforje Pencere Korkuluk Nedir?

Ferforje pencere korkuluklar, basitçe demir doğrama korkuluk ürünlerdir. Güvenlik ve estetik avantajları tek bir bünyede toplayan bu ferforje korkuluk çeşitleri, pencerelerin sokağa bakan kenarlarına monte edilen demir döküm ürünlerdir. Yıllardan beri mahallemizin her bir evinin her bir penceresinde görmeye alıştığımız bu işlevsel demir ürünler, günümüzde hala popülerliğini koruyor. Bunun başlıca nedeni ferforje korkuluklarının pek çok farklı amaca hizmet eden bol avantajlı dökme demir ürünlerden biri olmasıdır.

Ferforje Pencere Korkuluğu Avantajları

Ferforje pencere korkuluğu avantajları üst paragrafta da belirttiğim gibi tek bir fayda ile sınırlı değildir.

1)      Hırsız ve katil gibi; hem canımıza hem de malımıza karşı tehdit barındıran art niyetli kişilerin mülkümüze girişini engelleyerek güvenliğimizi sağlar.

2)      Pek çok farklı desen, motif, renk ve işleme ile ürün çeşitliliği oldukça geniş olan bu korkuluklar, klasik ya da modern biçimlerde tasarlanabilir ve bu yönü ile monte edildiği binanın görüntüsüne katkıda bulanabilir.

3)      Ufak çocukların pencereden sarkması neticesinde dengelerini kaybetmesi ve akabinde düşmeleri oldukça riskli ama olası bir kazadır. Ferforje korkuluğun demir parmaklıkları bu gibi durumların önüne geçer, kazalara karşı emniyet kemeri görevi görür.

Dayanıklı Ferforje Pencere Korkuluk Ne Denli Sağlamdır?

Dayanıklı ferforje pencere korkuluk sahip olduğu sağlam ve uzun ömürlü yapısını demir doğrama ürün olmasından alır. Bu yönüyle bu korkuluklar her tür darbeye, ağırlığa ve kuvvete karşı mümkün olan en üst seviyede dirençlidir.

0,