Bahçe Kapıları

 

FERFORJE BAHÇE KAPILARI İMALAT AŞAMASI

Bu yazımızda ferforjenin imalat aşamalarındaki püf noktaları sizlerle paylaşacağız. Öncelikle genel anlamda ferforje işlerinden bahsedelim ferforjenin iki şekilde imalatı gerçekleştirilir.

  1. Fabrikasyon
  2. El işçiliği

Biz firma olarak ferforje üretiminin el işçiliği boyutundayız. bahçe kapıları imalatı şu şekilde teşekkül eder. Ferforje en temel ifadeyle demirin ısı ile genleştirilip, usta ellerle şekillendirilmesidir. Fakat bu işlem öyle kısa süreli bir çalışma değildir. Uzun emek gerektiren ve püf noktaları olan bir süreçtir.

 

İŞLEMELİ FERFORJE BAHÇE KAPILARI 

 

 

 

Ferforje BAHÇE KAPISI imalat aşamalarımızı firma olarak şu şekilde yürütüyoruz. Öncelikle mimarlarımız çalışma yapılacak alana gider. Alanın ölçüsünü alır ve müşterimizle kullanılacak modeller üzerinde istişare eder. Alınan ölçülerle ve belirlenen motif ve desenlerle mimarlarımız otoket ve mex çalışmalarını yapar. Bunu yaptıktan sonra müşterilerimizi ofisimize davet ederiz. Yapılan çizimler müşteriler tarafından okeylenirse imalat aşamasına geçilir. Bu noktada bir konuya daha  değinmek isteriz.  Bu süreçleri müşterilerimizi yormadan gerçekleştirmemiz firma olarak prensibimizdir. Bu durum fiyatlarımıza yansımaz. Piyasadaki bahçe kapıları nın bilincinde fiyatlandırma yapılır. Fiyat noktasında müşterilerimizin her daim yanındayızdır. 

İmalat aşamalarına devam edecek olursak otoket çiziminden sonra ustalarımız ellerindeki otoket çizimine göre demir temini yapar. Demiri genleştirip üzerindeki cürus maddesi şekil verilecek kıvama gelince bükme işlemine geçerler. Bu aşamada ustaların bilgi ve tecrübeleri çok mühimdir.  Hangi modeli çıkarmak için ne kadar bir ısı gerektiği ya da hangi model için ne kadar güç uygulanarak model verileceği bunlar onların tecrübeleriyle doğru orantılıdır.  Zaman ve tecrübeyle kazanılan bu bilgiler üretim aşamasında çok önemlidir.

 

AHŞAP VE DEMİR BAHÇE KAPILARI

 

 

 

Ustalarımız bahçe kapısı modeli çıkarttıktan sonra 3 aşamalı boya süreci başlar.

  1. Bahçe kapısı Epoksi astar dediğimiz ilk aşamada ilk astar uygulaması yapılır.
  2. Bahçe kapısı Daldırma sistemiyle dev kazanlarda boyanın ikinci aşaması gerçekleştirilir.
  3. Bahçe kapısı Bu son aşamada ral rengi kodunda üçüncü kat boya dev kazanlarda her noktasına boya değecek şekilde daldırma yöntemiyle boyanır.

Bu basettiğimiz 3 boya aşamasının bazı püf noktaları vardır.  Örneğin ikinci aşamadan sonraki zımpara aşaması hayati önem taşır. İşin işçilik boyutu bu noktada devreye girer. Zımpara işlemi ne kadar kusursuz olursa ferforjenin modeli o kadar ortaya çıkar ve son boya katını da o kadar üzerinde muhafaza eder. Bahçe kapıları için  bu aşama bizatihi önem taşır. Tüm bu işlemler sonucunda bahçe kapılarınızın üretim aşaması tamamlanmış olur.

 

BEYAZ FERFORJE BAHÇE KAPI MODELLERİ

 

 

Aşağıdaki fotoğrafta dev kazanlarda daldırma boya işlemini nasıl yaptığımızı gösterdik. Bu görüntü bizzat tesislerimizde çekilmiştir. Firmamızın ATV de iş sahalarınıın tanıtımı yapılan `` İŞ DÜNYASI ``  programında ferforje bahçe kapısı  alanında seçkin bir marka olduğu için tanıtımı yapılmıştır. İsteyenler köksallar ferforje bahçe kapıları olarak youtube den de izleyebilirler. Biz bu fotoğrafı imalat aşamasındaki dev kazanlarımızı daha iyi anlamanız için eklemeyi uygun bulduk. BU büyük kazanlarda boya işlemi 2 kez gerçekleştiriliyor. Böylelikle ferforje bahçe kapılarınız çok daha uzun ömürlü ve pürüzsüz bir görünümde oluyor.

 

SUNDURMALI BAHÇE KAPISI  

 

 ferforje bahçe kapıları

 

OTOMATİK FERFORJE BAHÇE KAPILARI

Bahçe kapıları muhtevasında mekanizma yerleştirilmiş kapılardır. Bu kapıların birçok avantajı vardır. Ev sakinlerine ve araç kullanıcılarına bulunduğu yerlerden çıkmadan kapıyı açma olanağı tanır. Bu da zaman ve emekten tasarruf demektir. Bu artılarının dışında birde güvenlik konusu vardır. Ev villa ofis kapı her nereye uygulanmışsa, bu mekânların da güvenliği bu düzenekle sağlanmış olur. 7/24 bahçenize biri girdi mi diye kontrol edemezsiniz ancak bu otomatik kapı ve diyafon sistemiyle istemediğiniz kişilerin alanlarınıza girmesi mümkün olmayacaktır. Otomatik bahçe kapıları en güvenli ferforje bahçe kapıları`dır.

 

SİYAH FERFORJE VİLLA BAHÇE KAPILARI

 

 

 

AŞAĞIDAKİ VİDEODA EN GÜZEL BAHÇE KAPILARI MIZDAN BİR SEÇKİ HAZIRLADIK. DİLERSENİZ FİKİR OLMASI İÇİN İZLEYEBİLİRSİNİZ.

 

0,